Elektrostatik Boya

Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik Boya yani diğer adıyla elektrostatik toz boya solvent katkısı içermeyen ve toz halde bulunan boya tanelerinin özel bir tabanca ve hava sistemi sistemi ile boya kabini içerisinde bulunan ürünlerin yüzeyine püskürtülerek yapılan ve daha sonra fırınlanarak sertleştirilen uzun ömürlü bir boyadır.

Elektrostatik boyanın yaparken dikkat edilmesi gerekenler boyanacak ürüne göre boya öncesi yüzey temizliği kromatlama ve fosfatlama işleminin muntazam yapılmasıdır.

Elektrostatik toz boya uygulaması esnasında elektrostatik yükleme yapılan boya tanecikleri topraklama yapılan ürün yüzeyine püskürtülürken pülverize olur ve homojen bir şekilde dağılarak yüzeyi kusursuz bir kaplama elde edilir.

Toz boya uygulaması tamamlanan ürünler otomatik fırın içerisine alınır ısı ile polimerize olup eriyen toz boya ürün yüzeyinde sertleşir ve muntazam bir hal alır.

Doğru yapılmış elektrostatik toz boyalı ürünler dış etkenlere aşınmaya ve paslanmaya karşı dayanımı çok yüksek uzun ömürlü bir hal alır.

Statik boyanın en güzel tarafı geri dönüşüm oranının da yüksek olmasıdır çünkü püskürtülen toz boyanın ürün yüzeyine yapışmayan boya kabini içerisinde kalan kısmı özel bir toplama sistemiyle toplanarak tekrar kullanılabilir.

Solvent içermemesi sebebi ile de elektrostatik boya çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen doğa dostu bir üründür.

Elektrostatik Toz Boya
Telefon : 0216 377 18 09
Telefon : 0216 377 19 00
GSM : 0536 200 85 74
E-Posta : info@barisstatik.com
Adres : Deri OSB Mh. Tuşe Sk. No:6/A Tuzla / İSTANBUL